Wellness s plaveckým bazénom v hoteli Zelená lagúna otvorený denne.

Dnes je pondelok 20. januára 2025, meniny má Dalibor a zajtra Vincent.

Do Veľkej noci ostáva 88 dní.

Šport

 

Rekreačné stredisko Domaša Dobrá Vám ponúka množstvo možností. Môžete tu prakticky pestovať všetky vodné športy. Medzi najrozvinutejšie patrí jachting, windsurfing, wakeboarding, vodné lyžovanie. Najnovšie pár jedincov skúša cateboarding, čo je lyžovanie za padákom. Z klasických vodných športov spomenieme len tie základné ako sú plávanie, kanoing, rybolov a iné.

 

 

Turistika

Pre milovníkov prírody a turistických pochodov ponúkame návštevu jedného z najatraktívnejších vrchov v okolí mesta Stropkov - vrch Baňa s nadmorskou výškou 526 m. Na vrchol sa dostanete dobre udržiavanými turistickými chodníkmi: po modrej značke za 1,5 hod. zo Stropkova, po zelenej značke za 4 hod. zo Svidníka, po zelenej značke za 6,5 hod. z rekreačnej oblasti Domaša Valkov, po žltej značke za 2 hod. z Duplína.
Najväčším zážitkom pre návštevníkov tohto vrcholu je prekrásny výhľad na Vihorlatské pohorie (Sninský kameň), Slanské pohorie, Nízky Beskyd, Čergovské pohorie, Ondavskú a Laboreckú vrchovinu a za pekného počasie aj na časť Vysokých Tatier.

 

Cykloturistika

  • Domaša - Dobrá (dĺžka 90 km)
  • Cyklotrasa okolo Domaše (dĺžka 98 km, prevýšenie 265 m)
  • Z Čaklova k baniam pod Dubníkom (dĺžka 16,5 km, prevýšenie 600/17 m)
  • Slanská cyklomagistrála z Prešova do Herlianskeho sedla (dĺžka 42 km, prevýšenie 970/569 m)
  • Donozemplínska cyklomagistrála z Uble do Sobraniec (dĺžka 36 km, prevýšenie 460/560 m)
  • Hornozemplínska cyklomagistrála z Medzilaboriec do Uble (dĺžka 69 km, prevýšenie 710/795 m)
  • Šarišská cyklomagistrála zo Sabinova do Bardejova (dĺžka 35 km, prevýšenie 1160/1200 m)
  • Šarišská cyklomagistrála z Margecian do Sabinova (dĺžka 45 km, prevýšenie 660/670 m)
  • 1.Hornozemplínska cyklomagistrála z Bardejova do Medzilaboriec (dĺžka 78 km, prevýšenie 780/775 m)

 

Kúpaliská

  • letné kúpaliská vo Svidníku, Humennom, Prešove - Sídlisko III.
  • kryté kúpalisko vo Svidníku
  • krytý bazén so saunou v Kračúnovciach
  • mestská plaváreň v Humennom
  • prírodné kúpalisko Delňa

 

Windsurfing

Táto vodná plocha je pýchou východného Slovenska a leží na území dvoch okresov - Vranov nad Topľou a Stropkov.
Príťažlivosť tejto oblasti zvyšuje prekrásne prostredie, mnoho tichých zákutí, čistá, modrozelená voda s vynikajúcou samočistiacou schopnosťou, v ktorej sa darí 23 druhom rýb. Scenéria okolia radí Veľkú Domašu k najkrajším kútom Slovenska. Surfári poznajú a využívajú na Veľkej Domaši tri strediská na surfovanie. Polostrov Krym je z pohľadu vetra najlepší, fúka S, SZ, SV alebo J vietor a fúka aj na brehu. Vodná plocha je trochu užšia, ale dá sa ísť smerom k Eve, kde však môžete mať problém so štartom zo zátoky, pretože chvíľami nechytíte žiadny vietor. Pobrežie Dobrej je ideálne miesto na štart, pretože keď už fúka, je to cítiť aj pri brehu. Najstabilnejší je S, alebo SZ, väčšinou však fúka J, JV vietor.

 

Potápanie

Potápanie v lokalite Dobrá na výbežku pri chatovej oblasti na severnej strane strediska Dobrá. Možnosť vidieť nepatrné zvyšky domov, ale bohatší výskyt ostriežov, zubáčov a šťúk v poraste vodných rastlín okolo brehu. V noci je vidieť úhory a menšie sumce.

 

Poľovníctvo

V podmienkach okresu Vranov nad Topľou vykonáva poľovníctvo 829 organizovaných členov poľovníckych združení, ktorí vykonávajú právo poľovníctva v 29 poľovníckych združeniach. Každý člen PZ je súčasne aj členom Slovenského poľovníckeho zväzu. Čas ochrany a lovu ako aj podmienky určuje u nás vyhláška. Podmienky vyhlášky sú určené tak, aby bolo zabezpečené zachovanie zveri.
Z hlavných druhov lovnej zveri sa v podmienkach okresu vyskytujú následovné: jeleň obyčajný, srnec hôrny, sviňa divá, zajac poľný, vlk obyčajný, rys ostrovid, jazvec obyčajný, mačka divá, kuna hôrna a skalná, ďalej sú to bažant obyčajný, jarabica, kačice, sluka hôrna, holuby, hrdličky a sojka obyčajná.
Lovná zver je na priemernej trofejovej úrovni. Z najlepších trofejových jedincov možno spomenúť: jeleň 230,20 bodov z roku 1967, srnec 153,25 bodov z roku 1973, diviak 135 bodov z roku 1954. Koža mačky divej ulovenej v roku 1974 s bodovou hodnotou 60,62 bola v roku 1976 uznaná ako svetový rekord.
Za mimoriadne atraktívne revíry z hľadiska poľovníckeho obhospodarovania je možné považovať Slánske vrchy.

 

Rybolov

Rybársky revír číslo 912 – VN Domaša. Vodná plocha nádrže od telesa hrádze po cestný most pri obci Lomné – 1420 ha. Rybolov povolené po celý rok, lov rýb z lodiek a zavážanie nástrah je povolené. Platia individuálne doby ochrany druhov rýb (rybolovný poriadok možno vyžiadať pri kúpe povolenia). Na vyznačenom úseku Turany – Lomné po cestný most je pri obci Lomné lov rýb od 16.3. do 30.6. zakázaný.
Vo VN Domaša žije 25 druhov sladkovodných rýb, hlavné zastúpenie tu má kapor, pleskáč, zubáč, boleň, ostriež, šťuka, úhor, podustva, nosáľ, sumec.

Rybársky revír číslo 913 – VVN M. Domaša
Vodná plocha nádrže od stavidla v obci Slovenská Kajňa po priehradný múr – 105 ha. Lov rýb povolený po celý rok, lov rýb z lodiek a zavážanie je zakázané. Hlavné druhy rýb: kapor, amur, tolstolobik, šťuka, úhor, plotica, červenica, boleň, jalec hlavatý, pleskáč.